جوی استیک صنعتی اشنایدر الکتریک

جوی استیک یا دسته فرمان ابزاری برای کنترل است که با حرکت دادن اهرم آن و ایجاد حالت مکانیکی؛ پارامترهای الکتریکی خاصی ایجاد می‌کند که منجر به حرکت دادن اجسام در مسیرهای مختلف می‌شود.

جوی استیک XD4PA24 اشنایدر الکتریک یک دسته فرمان برگشت‌پذیر با کنترل دستی است که می‌توان از آن در محیط‌های صنعتی مختلف استفاده کرد. این دسته فرمان در کنترل حرکت و جابه‌جایی ماشین‌آلات، جرثقیل‌ها، ربات‌ها و … استفاده می شود و جایگزین مناسبی برای انواعی شستی‌ است.

جوی استیک یا دسته فرمان ابزاری برای کنترل است که با حرکت دادن اهرم آن و ایجاد حالت مکانیکی؛ پارامترهای الکتریکی خاصی ایجاد می‌کند که منجر به حرکت دادن اجسام در مسیرهای مختلف می‌شود. جوی استیک‌ها با درجه حفاظت بالایی که دارند؛ قابل استفاده درسیستم‌های اتوماسیون صنعتی هستند و در ایستگاه‌های کنترل سیار و پانل‌های کنترل استفاده می‌شوند و شتاب موتور و شرایط خاموش، روشن شدن موتور را کنترل می‌کنند. قسمت مکانیکی آنها شامل اهرم کنترل (دسته)، قسمت‌های متحرک، کنتاکت کمکی است که در مدل XD4PA24 در هر جهت یک کنتاکت باز می‌دهد و در واقع در چهار جهت با بازگشت فنری عمل می‌کند و در مجموع 5 موقعیت دارد.

از مزایا و خصوصیات جوی استیک XD4PA24 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- قابلیت کنترل در چهار جهت و ایجاد فرمان‌های متعدد

2- نصب و سیم‌بندی سریع‌ و آسان نسبت به شستی‌ها

3- اشغال فضای کمتر نسبت به شستی‌ها

4- ۱ تا 4 حالت عملکرد با بازگشت فنری به مرکز.

5- تعداد 4 عدد کنتاکت کمکی باز (NO)

6- دوام و طول عمر مکانیکی و الکتریکی بالا

7-مقاومت در برابر عوامل خارجی مانند ضربه و برخوردار از در جه حفاظت IP66